Çikolata Salçası Tarifi

Çikolata Salçası Tarifi

12 1

Bu tarif diğer tariflerde kullanılmak üzere hazırlanmıştır.

Çikolata Salçası Malzemeleri

Çikolata Salçası Tarifi

  1. Bir kaba 200 gram toz şeker ile 35 gram kakao koyarak harmanlamalı, bunları birbirine karıştırmalıdır.
  2. Sonra kakaolu şekere, azar azar olmak üzere 110 gram da su ya da süt kattıktan sonra tencereyi ateşe oturtmalı ve karışım boza koyuluğunda bir kıvama gelinceye dek karıştırarak pişirilmelidir.
  3. Salça koyulaşınca, kabı ateşten alarak 50 gram da tereyağı katmalı ve karıştırarak tereyağını da salçaya yedirdikten sonra soğutmalı ve tariflerimizde anlatıldığı şekilde kullanılmalıdır.

SIMILAR ARTICLES

12 COMMENTS

  1. çikolata sosunun tarifini yazarken salça yazmışsınız acaba başka bir taridle mi karıştı yoksa kelime yanlışlığı mı oldu?

  2. tarıflerınızı hep uyguluyorum ve sızı merakla ızlıyorum fakat benım gr aletım yok ben nasıl olcucem bunları bardak yada kasıkla olcum verırsenız sevınırım

  3. Sıvı olmasının nedeni yeterince uzun süre pişirmemiş olmanız. Ben de tam aksine, o bahsi geçen boza kıvamını elde edene kadar pişirdim; bu sefer de katı/hanidiyse çikolata sertliğinde bir sonuç elde ettim. Yapılması gereken, kaşığın arkasını hafif kaplayıp, akışkan/damlar kıvama gelene kadar pişirmek.

  4. ustam un koymak gerekmiyormuu??? cok sivi oldu..inci dogru demissin arkadasim bende denedim cok civik napalimmm oktay ustaaa ????????????

  5. ustacım ellerine sağlık çok güzel görünüyorda bu tafifleri gr şeklinde değilde bardak kaçık gibi ölçülerle versen sanırım daha kolay olur şimdi denicem tarif aldım ama göz kararı yapıcam mutfak tartım yok çünkü umarım olur :(

  6. […] gösterilen malzeme ile çikolata sosu yapılmalı ve bir kenara bırakılmalıdır : Çikolata sosu tarifi için […]

Leave a Reply