iki Renkli irmik Tatlısı

iki renkli irmik tatlısı
iki renkli irmik tatlısı

iki Renkli irmik Tatlısı yapmak için biz bu tarifte bitter çikolataya yer verdik. Siz dilerseniz 1-2 yemek kaşığı kakao kullanarak da yapabilirsiniz. Sütlü tatlılar’dan güzel bir tarif.

iki Renkli irmik Tatlısı malzemeleri

  • Bir kilogram süt
  • 8 çorba kaşığı irmik
  • 8 çorba kaşığı toz şeker
  • 2 paket vanilya
  • 1 yemek kaşığı tereyağı
  • 60 gram bitter çikolata

iki Renkli irmik Tatlısı Tarifi

iki Renkli irmik Tatlısı için bir tencerenin içine irmik, süt ve şekeri koyup karıştırın. Tencereyi ocağa koyun ve sürekli karıştırarak, irmik tatlısı koyulaşıp kıvamını alana karıştırarak pişirin. İrmik tatlısı kıvamını alınca içine hemen tereyağı ve vanilyaları boşaltıp, hızlıca karıştırın. Tereyağı ve vanilyalar eriyince tencereyi ocaktan alın.

iki renkli irmik tatlısı
iki renkli irmik tatlısı

Tenceredeki iki Renkli irmik Tatlısı ‘nın üçte birini ayrı bir kabın içine kaşıkla alın. Ayrı kabın içinde olan irmik tatlısına bitter çikolataları küçük küçük kırarak koyun ve sürekli karıştırarak çikolataları eritip, tatlının rengini değiştirin.

Servis kaselerine veya büyük bir borcam tepsiye önce çok su koyun ve ıslatın. Ardından beyaz olan irmik tatlısının yarısını dökün ve yayın. Üzerine çikolatalı irmik tatlısını koyun ve yine yayın. En son olarak da kalan beyaz irmik tatlısını dökün ve yayın. Böylece iki renk irmik tatlısı artık hazır.

Buzdolabında 2 saat beklettikten sonra servis edebilirsiniz. iki Renkli irmik Tatlısı hazır. Afiyet olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir