Kazandibi

Kazandibi
Kazandibi

Kazandibi – 6 kişilik

Oktay Usta Yemek Tarifleri olarak bu tarifimizde sizlere kazandibi tarifini anlatacağız.

Şekersiz muhallebi tarifindeki malzemeler gereklidir : Şekersiz muhallebi malzemeleri

Kazandibi tarifi

Yukarıdaki malzemeler ile şekersiz muhallebideki tarifi uygulayarak tencereyi ateşten almalıdır. Sonra ateşten almış olduğumuz muhallebiyi soğutmadan derhal bir, bir buçuk parmak kalınlığında olarak kenarlı ve yayvanca bir tepsiye dökerek, çok kuvvetli ateşe oturtmalı ve tepsiyi daima çevirerek altının iyice tutmasını sağlamalıdır.

Kazandibi
Kazandibi

Bundan sonra dibi tutmuş tepsiyi ateşten alarak iyice soğuması için 3-4 saat kadar bir tarafa bırakmalı, sonra da kazandibi muhallebiyi tepside dört köşe parçalara kestikten sonra kesilen her bir parça kazandibini bir bıçak ya da sıvacıların mala dedikleri demir spatula ile altlarını kazırcasına tepsiden alarak, yanmış, yani alt kısımları üste getirilmiş olarak bir tabağa almalı, üstlerine pudra şekeri ve gül suyu gezdirerek servis yapmalıdır. Kazandibi hazır. Afiyet olsun.

5 Yorum

  • SELamun ALeykum KardeŞLer Ben Bu TatLıYI yAPMayı Düşünüyorum Da Deneyen Yapan Warmı NasıL BiLqiLendirirsenz Sewinirim VEsseLam..

  • merhaba kazandibi harika kizim Seniha begenerek yiyor o henus 2yasinda 05 05 20007doumgunu var selam

  • oktay ustanın yaptığı ne yenmezki boşbir tencereye su koyup içine parmağını bansa o bile lezzetli olur eminim. Bir çok şeyi ondan öğrendim ve öğrenmeye devam edicem bazen programda aksilikler yakasını bırakmıyor ama güzelce toparlıyor takdir ediyorum başarılarının devamını diliyorum (umarım okursun ustam) ALLAH’IN SELAMI VE BEREKETİ ÜZERİNE OLSUN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir