Kolay Pizza

oktay usta yemek tarifleri
oktay usta yemek tarifleri

Kolay pizza malzemeleri

Kolay pizza tarifi

Fırın tepsisini yağlayın. Bunun üzerine bir yufkayı serin. Yufkanın üzerini de yağlayın. İkinci yufkayı da serin. Tepsinin kenarından taşan yufkaları kesin. Sonra bir kabın içinde sütü, yumurtaları, erimiş tereyağını karıştırın. Sonra bu karışımı kaşık kaşık yufkanın üzerine dökün. Yalnız hepsini bir anda dökmeyin. Bir saat içinde gide-gele kaşık kaşık yedirerek dökün. Sonra üzerine rende kaşar ya da gravyer peyniri, sonra arzuya göre, yuvarlak ince kesilmiş sucuk, sosis ançüez, turşu, çekirdeği çıkartılmış zeytini yayın. Önceden ısıtılmış fırına sürüp 15-20 dakikada pişince çıkarın ve kare kare keserek servis yapın. Kolay Pizza hazır. Afiyet olsun.

15 Yorum

  • çok beyindik harika tariflerın var.daha güzel tariflerin varsa bizimle paylaş

  • bende yaptım bıraz kuru oldu ama pratik bir yapılış…bıtde acele yapmanız gereken bir ikram çayın yanında harika… 15_29 dakikada hazır…..
    TEŞEKÜRLER OKTAY USTA……

  • ben yeni yeni yemek yapmaya başlıyorum. Tariflerinizi çooooooooooooooooooooooooooooook beğeniyorum. Yalnız daha pizzayı denemedim. Deneyenler yorum yazabilir mi nasıl oluyor diye.

  • ya ben henüz denemedim ama yufkayla olur mu ki diyorum sonra hamuru çok ince olup mide bulandırıcı birşey olmasını istemiyorum eşim de çok titiz bu yemek konularında :) ne söyleyebilirsiniz acaba bana???

  • merhabalar bu tarifi denedim gerçekten çok teşekkür ederim ellerinize de sağlık yazdığınız için. bide tavsiyem yaparken kotanyinin pizza harcını kullanmanız gerçekten harika oluyor…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir