Oktay Usta Yemek Tarifleri | Köstebek Pasta

Köstebek Pasta

Köstebek Pasta – 8 kişilik

Oktay Usta Yemek Tarifleri olarak bu tarifimizde sizlere pasta tariflerinden Köstebek Pasta Tarifini anlatacağız.

Köstebek pasta malzemeleri

Kek için

İçi için

Krema için

Köstebek pasta tarifi

Köstebek Pasta için çırpma kabının içine şeker ve yumurtaları alıp çırpıyoruz. Ardından 100 gram tereyağını eritip içine ilave ediyoruz ve tekrar karıştırıyoruz. Ardından sütü ilave edip çırpıyoruz.

Sıvı karışımlar tamamlandıktan sonra unu karışımın içine eliyoruz ve vanilya, kabartma tozu, kakaoyu da katıp 5 dakika hepsini birlikte çırpıyoruz. Yuvarlak borcam tepsi veya yuvarlak kek kalıbını yağlayıp, köstebek pastamızın harcını katıyoruz. Fırın tepsinizin 26 cm çap civarı seçerseniz kalınlığı normal bir pasta keki elde edersiniz. Fırını 160 dereceye ayarlayıp, 35 dakika pişiriyoruz.

Kek fırında pişerken, kremayı hazırlıyoruz. Tencerenin içine süt, şeker, un, vanilya koyup ocakta pişirmeye başlıyoruz. Krema yoğun kıvamını almaya başladığı anda ocaktan alıp karıştırarak soğutuyoruz. Pasta keki piştikten sonra fırından çıkarıyoruz ve soğumasını bekliyoruz. Soğuyan pasta kekinin ortasını bir kaşık veya bıçak yardımıyla muzları koyacak yer açmak için oyuyoruz. Oyarak çıkardığımız kek parçalarını mutfak robotuna atıp, çekip, ufalıyoruz. Muzların kabuklarını soyuyoruz ve tümsek duracak şekilde bütün haliyele kekin çukur bölümüne sıralıyoruz. Ardından muzların üzerinden başlayarak hazırladığımız kremayı döküyoruz ve kaşık yardımı ile yayarak, tümsek şeklini veriyoruz.

En son olarak da mutfak robotunda çekip ufaladığımız kek parçalarını kremanın üzerine gezdirerek dökerek, bütün kremanın üzerini kapatıyoruz. Hazır olan köstebek pastayı buzdolabına kaldırıp en az 2 saat bekletip, ardından servis ediyoruz. Köstebek Pasta hazır. Afiyet olsun.

Tarifi paylasShare on Facebook42Pin on Pinterest0Share on Google+1Tweet about this on Twitter0Email this to someone

Kategori : Pasta Tarifleri | Bu tarife 1 Yorum

Etiket : , , , , ,

“Köstebek Pasta” için 1 yorum var

  1. lezzetliyemeklerperisi yazmış. 12 Ekim 2014 16:13

    görünüşü ve tadı ile çok sevdiğim pastadır

Yorum Yazma Bölümü
Köstebek Pasta

lightboxyemek