Oktay Usta Yemek Tarifleri | Mozaik Pasta Nasıl Yapılır?

Mozaik Pasta Nasıl Yapılır?

Mozaik Pasta Nasıl Yapılır? – 12 kişilik

Bugünkü tarifimizde mozaik pastanın yapılışını anlatmaya çalışacağız. Güzel yapıldığında çok lezzetli olan mozaik pasta sık yapılan pasta tariflerinden birisidir. Uzun süre dolapta bekletebilmeniz ve istediğiniz zaman dilimleyip yiyebilmeniz mozaik pastanın iyi yanı.

Mozaik pasta malzemeleri

Mozaik Pasta Tarifi

Tencerenin altını yakıp, tereyağın ekleyin. Tereyağı eridiğinde içine sütü ve kakaoyu da ekleyin ve karıştırın. Biraz karıştırdıktan sonra malzemelere çikolataları  da ekleyin ve eritin. Tencerenin altını kapatıp, ocaktan alın. Bisküvileri ufalayın ve bir kaba aktarın. İsterseniz fındık ya da ceviz parçacıkları da ekleyebilirsiniz. Üzerine hazırladığını çikolatalı karışımı döküp, iyice karıştırın.

Baton pasta kalıbınıza ya da ince uzun bir kaba alüminyum folyo kaplayın ve karışımı yerleştirin. Tüm malzemeleri boşaltıp üzerini de alüminyum folyo ile sarın. Buzlukta en az 3 saat dinlendirdikten sonra servis yapabilirsiniz. Eğer kalıbınız yoksa folyoyu tezgaha açıp karışımı üzerine dökerek de sarabilirsiniz. Mozaik pastanıza üçgen ya da silindir şekli verebilirsiniz. Mozaik Pasta Nasıl Yapılır?

Tarifi paylasShare on Facebook14Pin on Pinterest0Share on Google+1Tweet about this on Twitter0Email this to someone

Kategori : Pasta Tarifleri | Bu tarife Yorum Yazın

Etiket : , , , , , ,

Yorum Yazma Bölümü
Mozaik Pasta Nasıl Yapılır?

lightboxyemek