Oktay Usta Yemek Tarifleri | Peynirli Gözleme Tarifi

Peynirli Gözleme Tarifi

Peynirli gözleme tarifi için hazır yufka kullanabilirsiniz. 10 yemek kaşığı peynir ve 5 adet hazır yufka ile çok kısa sürede teflon tavada harika gözlemeler yapabilirsiniz.

Peynirli gözleme tarifi malzemeleri

Peynirli gözleme tarifi

Peynirli Gözleme Tarifi için yufkanın birini mutfak tezgahının üzerine açın. Bir kasenin içine yoğurt, sıvı yağ ve tuzu koyup çırpın. Bu karışımdan bir miktar alıp, yufkaya sürün. Ayrı bir kabın içine peyniri koyun ve içine maydanozu ince ince kıyın ve karıştırın. Peynirli karışımdan bir miktar yufkanın içine gezdirerek dökün. Yufkanın kenarlarını ortada birleşecek şekilde kare şeklini verecek biçimde kapatın. Diğer yufkaları da aynı şekilde hazırlayın.

Peynirli Gözleme Tarifi

Peynirli Gözleme Tarifi

Geniş bir teflon tavaya bir miktar zeytin yağ koyup kızdırın. Hazır olan yufkaları kızgın tavada önlü arkalı iyice kızartarak pişirin. Kızaran peynirli gözlemeleri kağıt havlu serilmiş olan bir tabağa yan yana gelecek şekilde dizin. Çünkü üst üst koyarsanız gözlemeleriniz hamur olur. Ardından yağı sızmış olan gözlemeleri servis tabaklarına alın ve ikram edin. Peynirli Gözleme Tarifi hazır. Afiyet olsun.

Tarifi paylasShare on Facebook68Pin on Pinterest0Share on Google+38Tweet about this on Twitter0Email this to someone

Kategori : Hamur İşleri Tarifleri | Bu tarife 1 Yorum

Etiket : , , ,

“Peynirli Gözleme Tarifi” için 1 yorum var

  1. sabine cagla yazmış. 12 Ağustos 2012 16:25

    yemeklerinizi begeniyorum

Yorum Yazma Bölümü
Peynirli Gözleme Tarifi Peynirli Gözleme Tarifi

lightboxyemek