Oktay Usta Yemek Tarifleri | Piliç şiş

Piliç şiş

Piliç şiş – 6 kişilik

Oktay Usta Yemek Tarifleri olarak bu tarifimizde sizlere Piliç şiş Tarifini anlatacağız.

Piliç şiş malzemeleri

Piliç şiş tarifi

Piliç şiş pilici temizleyip, yıkayınız. Kemiklerinden ayırıp, kuşbaşından büyük parçalara doğ-rayınız. Soğanı ayıklayıp, rendenin ince tarafıyla rendeleyiniz. Suyunu çıkarınız. Rendelediğiniz soğanın içine sıvıyağ ilave edip, tuzunu biberini ekiniz. Kekiği, defne yaprağını karıştırıp, bir bulamaç yapınız. Bu bulamacı kuşbaşı doğradığınız etlerin üzerine döküp, karıştırdıktan sonra, bir saat kadar bekletiniz.

Piliç şiş

Piliç şiş

Domates ve biberleri iri iri doğrayıp bir kenarda bekletiniz. Şişleri sıvı yağ ile yağlayınız. Sırasıyla bir et, bir domates, bir et, bir biber olmak üzere muntazam geçiriniz. Hazırladığınız şişleri kömür ızgarası veya fırın ızgarasında çevire çevire 5-6 dakika pişiriniz. Pişenleri anında misafirin tabağına sıyırıp, sıcak sıcak ikram ediniz. Eğer bir süre bekletmek icap ediyorsa, kapaklı sıcak bir madeni kap içinde pişenleri biriktirip öyle ikram ediniz. Piliç şiş hazır. Afiyet olsun.

NOT: Tavuk eti, koyun ve dana etine benzemez. Yağsız olduğu için kızarırken çabuk kurur. Onun için Piliç şiş kızartırken üzerine zaman zaman fırçayla yağ sürünüz.

Tarifi paylasShare on Facebook43Pin on Pinterest0Share on Google+50Tweet about this on Twitter0Email this to someone

Kategori : Oktay Usta Yemek Tarifleri | Bu tarife 2 Yorum

Etiket : , , ,

“Piliç şiş” için 2 yorum var

  1. gül yazmış. 6 Ağustos 2009 12:19

    tek kelimeyle hepside harika.

  2. perihan yazmış. 6 Ağustos 2009 17:26

    ben msn adresime tariflerinizin gelmesi için üye oldum fakat ben yemek yapmayı yeni öğreniyorum ve görünüme de birazcık önem veriyorum fakat yemek tarifleriniz resimsiz geliyor yemeklerin resimlerinide görmek istiyorum şimdiden ilginize çok teşekkür ederim .

Yorum Yazma Bölümü
Piliç şiş Piliç şiş

lightboxyemek