Rus Salatası Tarifi

Rus Salatası Tarifi
Rus Salatası Tarifi

Rus Salatası Tarifi ‘ni evde kendiniz yapmak isterseniz bu tarifi deneyebilirisiniz. Ama daha pratik bir çözüm arıyorsanız, marketler satılan bir kutu garnitür ve bir kuru mayonez Rus Salatası Tarifi için yeterlidir. Zira garnitürü açıp, yıkayıp, süzüp bir kaba aldıktan sonra içine yine aldığınız mayonezden yeteri kadar dökmeniz ve karıştırmanız yeterli oluyor. Garnitürün içinde zaten havuç, patates, bezelye küp küp doğranmış ve haşlanmış halde oluyor. Vaktinizin az olduğu anlarda bunu deneyebilirsiniz. Vaktiniz varsa evde kendiniz aşağıdaki tarife göre gayet nefis bir Rus Salatası Tarifi ‘ni yapabilirsiniz.

Özellikle yılbaşı mezeleri arasında ilk sıralarda gelen meze tarifimize geçiyoruz.

Rus Salatası malzemeleri

 • 3 adet patates
 • 4 adet havuç
 • 1 su bardağı haşlanmış bezelye
 • 6 yemek kaşığı mayonez
 • Yeteri kadar tuz ve karabiber

Rus Salatası Tarifi

Rus Salatası Tarifi için patateslerin kabuklarını soyup, küp küp doğruyoruz. Havuçları bıçakla tıraşlayıp, küp küp doğruyoruz. Hem havuçların hem de patateslerin ufak ufak doğranmasına dikkat edin. Zira büyük büyük olması halinde hem görnüş olarak güzel durmuyor hem de geç haşlanıyor veya bazılarının içi sert kalabiliyor. Bu yüzden mümkün olduğunca küçük kareler şeklinde doğramaya çalışın.

Rus Salatası Tarifi
Rus Salatası Tarifi

Ardından bunları geniş bir kaba alıp, içine haşlanmış olan bezelyeleri döküyoruz. Bezelye bulamazsanız konserve olarak aldığınız bezelyeyi yıkayıp, süzüp kullanabilirsiniz. Son olarak da mayonezi ekleyip karıştırıyoruz. Tuzunu ve karabiberini ilave ederek tadını kontrol ediyoruz ve Rus Salatası Tarifi artık servise hazır. Dilerseniz bir iki tane maydanoz yaprağı ile servis tabağını süsleyebilirsiniz. Afiyet olsun.

22 Yorum

 • Tatyana doğru yazdı
  et veya salam olmadan rus salatası diyemesinız

 • 2004 te bir ustam vardı oda çok güzel rus salatası yapardı
  o şu malzemeleri kullanırdı.
  haşlanmış patates
  haşlanmış havuç
  haşlanmış yumurta
  bezelye
  mayonez
  salatalık turşu
  tuz ve karabiber

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir