Oktay Usta Yemek Tarifleri | şehriye çorbası Tarifi

şehriye çorbası Tarifi

şehriye çorbası tarifi ‘ni tam tutturmak için, kullanacağınız şehriye türü ile suyun miktarına çok dikkat etmek gerekir. Örneğin arpacık şehriyeden çorba yapacaksanız, arpacık suyu çok çektiği için suyunu daha fazla koymalısınız. Bu tarifdeki şehriye tel şehriyedir. Eğer çorba çok sulu gelirse gözünüze ayrı bir kasenin içinde bir yemek kaşığı un ile 3 yemek kaşığı suyu çırpıp, çorba tenceresine ekleyebilirsiniz. Bu çorbanızın daha yoğun olmasını sağlar.

şehriye çorbası malzemeleri

şehriye çorbası Tarifi

şehriye çorbası Tarifi

şehriye çorbası Tarifi

şehriye çorbası Tarifi için bir tencerenin içine zeytinyağı koyun ve içine kabuklarını soyduğunuz domatesleri rendeleyin. Üzerine tuzunu ve salçayı ekleyip ocağa koyun ve sürekli karıştırarak kavurun. Ardından suyunu ilave edin ve karıştırıp, şehriyeleri içine dökün. Sık sık karıştırarak kaynamasını bekleyin. Karıştırmazsanız şehriyeler birbirne yapışıyor.

Kaynamaya başlayan şehriye çorbasını karıştırmayı bırakın ve ocağı yarım yapıp, yavaş yavaş pişmeye bırakın. Şehriyeler şişince çorbanın tuzunu kontrol edin ve ocaktan alın. Sıcak sıcak servis edin. şehriye çorbası Tarifi hazır. Afiyet olsun.
Tarifi paylasShare on Facebook46Pin on Pinterest2Share on Google+20Tweet about this on Twitter0Email this to someone

Kategori : Çorba Tarifleri | Bu tarife Yorum Yazın

Etiket : , , ,

Yorum Yazma Bölümü
şehriye çorbası Tarifi şehriye çorbası Tarifi

lightboxyemek