Oktay Usta Yemek Tarifleri | Yuvarlama Tarifi

Yuvarlama Tarifi

Yuvarlama Tarifi – 10 kişilik

Yuvarlama tarifi yapmak isterseniz bu tarife göre deneyebilirsiniz. Yuvarlama tarifi yaparken son suyun çok fazla olmamasına özen gösterin. Zira sulu köfteye dönmesin yemeğiniz.

Yuvarlama tarifi malzemeleri

Yuvarlama Tarifi

Yuvarlama Tarifi için genişçe bir kabın içine yumurtaları kırın ve üzerine soğanları rendeleyin. Ardından kıymayı ekleyin ve karabiber ile unu yavaş yavaş döküp yoğurmaya başlayın. Harc elinize yapışmayacak kıvamda olana kadar un katıp, yoğurabilirsiniz.

Ardından hazır olan harcdan minik minik parçalar koparın ve elinizde yuvarlayarak kenarda bekletin. Bütün harcı bu şekilde hazırladıktan sonra bol sıvı yağ koyduğunuz kızartma tenceresinde kızartın. Kızaran yuvarlamaları kağıt havlu serdiğiniz bir tabağa alın ve yağlarının süzülmesini bekleyin. Ardından tencereye su, yağ, tuz, baharatlar, nohutlar ekleyip kaynatın.

Kaynayan suyun içine yuvarlamaları atın ve bir taşım kaynatıp ocaktan alın. Suyun çok fazla olmamasına dikkat edin. Ardından servis edeceğiniz zaman üzerine maydanoz kıyıp, ikram edin. Yuvarlama Tarifi hazır. Afiyet olsun.

Tarifi paylasShare on Facebook5Pin on Pinterest0Share on Google+3Tweet about this on Twitter0Email this to someone

Kategori : Oktay Usta Yemek Tarifleri | Bu tarife Yorum Yazın

Etiket : , , , , , ,

Yorum Yazma Bölümü
Yuvarlama Tarifi

lightboxyemek